وبلاگ

Home » وبلاگ » روتین مراقبتی مو برای موهای کراتین شده

روتین مراقبتی مو برای موهای کراتین شده

مراقبت های بعد از کراتین
فهرست مطالب

بسیاری از افرادی که با موهایی وز مواجه هستند معمولا به کراتینه کردن موهای خود می پردازند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید باید بدانید که چه محصولاتی را باید برای روتین مراقبتی موهای کراتین شده به‌ کار ببرید، چرا مه محصولات بسیاری در بازار وجود دارد که هر کدام کاربرد خاصی دارند.

بسیاری از افراد اولویت خود را به داشتن ظاهری زیبا و مرتب می دهند که به همین منظور به استفاده از سشوار و اتو مو می پردازند، اما کراتینه بهترین راهکاری است که می‌ تواند موهای شما را صاف نشان دهند، از طرفی باید بدانید که روتین مراقبت از موهای کراتینه شده شامل مراحلی است که در ادامه بیان می کنیم.

کراتین مو چیست؟

کراتین مو چیست؟

بسیاری از افراد ممکن است با کراتین مو آشنایی نداشته باشند، در واقع باید بگوییم کراتین به فرایندی گفته می شود که آرایشگرها می‌ توانند تارهای موی شما را با مواد پروتئینی مثل کراتین پوشش می دهند.

کراتین به ‌صورت طبیعی در مو وجود دارد به نحوی که ۸۸ درصد از مو را این مواد تشکیل می دهد. هر چیزی می‌ تواند کراتین موهای شما را از بین ببرد، به‌ عنوان مثال فرایندی چون رنگ زدن، دکلره، سشوار کشیدن و ... می ‌تواند باعث دهیدراته شدن موهای شما شود که با استفاده از محصولات مراقبتی می توانید به درمان موهای خود بپردازید.

محصولات مناسب موهای کراتینه

محصولات مناسب موهای کراتین شده

همان‌ طور که گفته شد کراتینه می‌ تواند موهای وز و فر شماره را نرم و درخشان کند، در صورتی که شما این عمل را برای موهای انجام دهید تا ۶ ماه می‌ توانید تاثیر آن را ببینید، اما دقت داشته باشید که بعد از کراتینه کردن مو باید روش‌ های مراقبت از مو را به‌ خوبی یاد بگیرید و از محصولات مناسبی استفاده کنید. مسئله دیگری که وجود دارد این است که باید برای حفظ سلامت مو از مواد مرغوبی استفاده کنید.

شامپوی مخصوص کراتین

بعد از اینکه کراتینه را برای موهای خود انجام دادید برای شستشو بهتر است به‌ دنبال شوینده هایی باشید که مخصوص مراقبت از موهای کراتین شده است و بر روی سلامت موهای شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد، به‌ عنوان مثال شامپوهای بدون سولفات گزینه مناسبی برای موی کراتینه شده به شمار می‌ روند، زیرا شامپوهایی که حاوی سولفات هستند به ‌راحتی می‌ توانند کراتین موهای شما را خراب کنند، نکته دیگری که وجود دارد این است که به‌ هیچ‌ وجه نباید موهای خود را با آب کلر دار یا آب شور شستشو دهید.

ماسک موی مناسب موهای کراتین شده

همان ‌طور که گفته شد برای کراتین از مواد شیمیایی مختلفی استفاده می‌ شود که به‌ راحتی موهای شما را صاف و درخشان خواهد کرد، از طرفی باید بگویم این عمل باعث از بین رفتن روغن طبیعی مو می شود، بنابراین برای بدست آوردن  روغن مورد نیاز و رطوبت رسانی باید از محصولات مناسبی استفاده کنید.

بسیاری از افراد مواد چرب کننده و وازلین را جایگزین می کنند، اما باید بگوییم که وازلین تنها موهای شما را چرب می گند و از و هیچ ‌گونه مواد مغذی برخوردار نیست، بنابراین بهتر است بعد از شستشوی موهای خود از ماسک مو استفاده کنید.

یکی از مهم‌ ترین محصولات مویی مراقبتی برای موهای کراتین شده  این است با استفاده از مواد روغنی بعد از حمام به موهای خود رسیدگی کند. در این شرایط باید با استفاده از اسپری یا روغن هایی که قدرت رطوبت رسانی دارند به تغذیه موهای خود بپردازید. این محصولات می‌ تواند به آبرسانی و حفظ رطوبت موها کمک زیادی کند و روال مراقبت از موهای کراتینه شده را تکمیل کنید.

شاید بسیاری از افراد با روغن‌ هایی که به بازسازی و تغذیه موهای آسیب‌ دیده کمک می‌ کند آشنایی نداشته باشند که در این‌ جا باید بگوییم روغن ارگان یکی از بهترین محصولاتی است که به احیای دوباره‌ موها کمک خواهد کرد.

مراحل مراقبت بعد از کراتینه مو

روتین مراقبتی موهای کراتینه

کراتینه‌ مو شما را با هزینه‌ های زیادی رو به رو می ‌کند، بنابراین با توجه به این که وقت و پول زیادی را صرف این کار کرده اید باید راه‌ های مراقبتی مختلفی که بعد از کراتینه مو وجود دارد را پیش بگیرید تا موهای شما مدت طولانی‌ تری به این شکل باقی بماند که در ادامه مطالب راهکارهایی را در اختیار شما قرار می ‌دهیم که کمک می‌ کند موهایی سالم درخشان داشته باشید.

باز گذاشتن موی سر

یکی از مواردی که در روتین مراقبت موهای کراتین شده باید مدنظر قرار دهید این است که تا ۳ روز بعد از انجام کراتینه به‌ هیچ‌ وجه نباید موهای خود را ببندید، چرا که موها بسیار آسیب پذیر هستند و اگر موی سر خود را به شکل دم اسبی ببندید یا آن‌ ها را ببافید فرورفتگی هایی را بر روی مو ایجاد می کند، همچنین حتی بعد از این ۳ روز هم به‌ هیچ‌ وجه نباید برای طولانی ‌مدت موهای خود را ببندید.

خشک کردن موها

رطوبت به‌ راحتی می ‌تواند کراتین موها را از بین ببرد و موهای شما کاملا وز و فر می شوند، بنابراین اگر قصد دارید موهای خود را کراتینه کنید باید حتما از آرایشگر بپرسید که بعد از انجام این پروسه تا چند ساعت باید موهای شما خیس نشوند، اما به‌ طور کلی باید بگوییم که ۳ روز بعد از انجام کراتینه به‌ هیچ‌ وجه نباید به حمام بروید.

افرادی که به شنا علاقه زیادی دارند باید برای ۳ روز دور شنا و فعالیت‌ های بدنی را خط بکشند، چرا که عرق کردن هم مانند حمام رفتن می تواند موهای شما را مرطوب کند، در نتیجه باید سعی کنید در ۳ روز اول موهای خود را کاملا خشک نگه دارید.

استفاده از روبالشی ابریشمی

مراحل بعد کراتین

در پروسه روتین مراقبتی موهای کراتین شده برای این ‌که مو جذابیت خود را همچنان حفظ کند می‌ توانید از روبالشی های ابریشمی استفاده کنید، چرا که این روبالشی ها علاوه بر این‌ که از ایجاد چین ‌و چروک روی پوست جلوگیری می‌ کنند به‌ راحتی می ‌توانند به صاف شدن موهای شما کمک زیادی کنند، زیرا اصطکاک کمتری نسبت‌ به پارچه‌ های نخی دارد که در این شرایط بهتر است در ۳ روز اول انجام کراتین از روبالشی ابریشمی استفاده کنید.

شستشوی کمتر

بعد از این‌ که پروسه سه‌ روزه بعد از کراتینه‌ مو را پشت ‌سر گذاشتید نباید به‌ هیچ وجه هر روز به حمام بروید، چرا که استفاده از شامپو می‌ تواند باعث خراب شدن موهای شما شود، بنابراین به حداقل رساندن استفاده از شامپو به ماندگاری کراتین موها کمک زیادی می‌ کند.

بسیاری از افراد ممکن است با موهای چرب مواجه باشند این افراد می ‌توانند یک روز در میان به حمام بروند، اما فقط یک ‌بار از شامپو استفاده کنند. از طرفی اگر از دسته افرادی هستید که موهای شما تا چند روز همچنان تمیز باقی می‌ ماند پس بهتر است هنگام دوش گرفتن از کلاه مخصوص حمام استفاده کنید تا موهای شما با رطوبت مواجه نشود.

تعادل بین پروتئین و رطوبت

 برای‌ اینکه موهایی سالم و درخشان داشته باشید هنگام خرید محصولات مویی مراقبتی برای موهای کراتین شده باید به انتخاب محصولاتی بپردازید که ph  موهای شما را تنظیم کند، چرا که باید بین رطوبت و پروتئین موها تعادل ایجاد شود.

زمانی‌ که کراتین را برای موهای خود انجام می‌ دهد به ‌دلیل این ‌که پروتئین از غلظت بالایی برخوردار است تعادل بین رطوبت و پروتئین هم به ‌هم می ‌ریزد که اگر شما هیچ‌ گونه راهکاری برای تنظیم آن نداشته باشید با موهایی زبر و خشن و شکننده مواجه خواهید بود، تحت این شرایط می ‌توانید هنگام استفاده از محصولات مویی مراقبتی برای موهای کراتینه شده از ماسک مو بهره ببرید تا تعادل را مجدد احیا کند.

تا ۳ هفته از هیچ‌ گونه محصولات آرایشی استفاده نکنید

مراقبت از موهای کراتینه

بسیاری از افراد به رنگ زدن موهای خود علاقه بسیار زیادی دارند، اما باید بگوییم مواد شیمیایی که در سالن‌ های آرایشی استفاده می‌ شوند از ph بسیار بالایی برخوردار هستند، بنابراین با توجه به این‌ که ph طبیعی موها ۵٫۵ است می تواند آسیب شدیدی به موهای شما وارد کند، چرا که هنگام رنگ زدن یا دکلره کردن کوتیکول مو باز می‌ شود و اگر موهای خود را کراتینه کرده باشید آسیب شدیدی به موهای شما وارد می رسد، در نتیجه بهتر است در روتین مراقبتی موهای کراتین شده تا ۳ هفته از هیچ‌ گونه محصولات آرایشی استفاده نکنید.

کوتاه کردن مو

بعد از این‌ که فرایند کراتین را انجام دادید بهتر است حدود ۱ یا ۲ ماه بعد مقداری از موهای خود را کوتاه کنید، چرا که ممکن است قسمت‌ های انتهایی مو بعد از مدت زمانی دچار موخوره یا خشکی شوند.

مقاله های مکمل و مرتبط

روتین مراقبت از مو چیست و چه کاربردی دارد؟

حتما می دانید که مو ها چقدر می توانند بر روی ظاهر افراد تأثیر گذار باشند. به همین دلیل است

1402-08-12
0
روتین مراقبتی مو برای موهای خشک و آسیب ‌دیده

هر فردی ممکن است در طول زندگی با موهای خشک مواجه شود و بدون شک اگر شما هم این تجربه

1402-08-16
0
روتین مراقبتی مو برای موهای چرب

مراقبت از مو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به ‌خصوص اگر با موهای چرب مواجهه باشید باید با استفاده

1402-08-20
0
روتین مراقبتی مو برای انواع موهای فر

اگر شما هم از موهای فر برخوردار هستید بدون شک متوجه خواهید شد که نگهداری از آن اصلا کار راحتی

1402-08-24
0
روتین مراقبتی مو برای موهای دکلره شده و هایلایت شده

یکی از راهکارهای مناسبی که برای ایجاد تغییر ظاهری مدنظر خانم ها قرار دارد دکلره و هایلایت کردن موها می

1402-08-28
0
روتین مراقبتی مو برای موهای رنگ شده

داشتن ظاهری زیبا همیشه به‌ عنوان یکی از دغدغه خانم ‌ها معرفی می‌ شود که رنگ کردن موها یکی از

1402-09-05
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
فروشگاه
حساب کاربری من