وبلاگ

Home » وبلاگ » روتین مراقبتی مو برای موهای رنگ شده

روتین مراقبتی مو برای موهای رنگ شده

روتین مراقبتی موهای رنگ شده
فهرست مطالب

داشتن ظاهری زیبا همیشه به‌ عنوان یکی از دغدغه خانم ‌ها معرفی می‌ شود که رنگ کردن موها یکی از مهم ترین راهکارها برای تغییر زیبایی ظاهری می ‌باشد به نحوی که حتی آقایان هم این روش را برای زیبایی ظاهر خود به‌ کار می‌ برند، اما دقت داشته باشید که استفاده از محصولات شیمیایی چون رنگ و دکلره به‌ مرور زمان باعث آسیب به موهای شما می ‌شود، بنابراین باید روتین مراقبتی موهای رنگ شده را به خوبی یاد بگیرید.

مواد شیمیایی که در محصولات آرایشی چون رنگ‌ مو وجود دارد باعث از بین رفتن رطوبت طبیعی مو خواهد شد و در نتیجه شکننده شدن موها و خشکی مو را در پی دارد، بنابراین بهتر است برای این ‌که موهای شما از آسیب‌ های احتمالی محافظت شود روتین مراقبتی موهای رنگ شده را به کار ببرید.

محصولات مناسب موهای رنگ شده

موهای رنگ شده در دسته حساس ترین موها قرار دارد، چرا که با استفاده از محصولات آرایشی کوتیکول مو از بین می‌ رود در نتیجه موهایی خشک و شکننده را برای شما ایجاد می کند که تحت این شرایط باید از محصولات مناسبی استفاده نمایید تا به رطوبت رسانی موهای شما کمک شود.

شامپو بدون سولفات

هنگام خرید محصولات مراقبت از موهای رنگ شده باید به انتخاب شامپوهایی که مناسب تثبیت رنگ مو و موهای آسیب دیده هستند بپردازد، همچنین افرادی که با موهای خشک مواجه هستند می‌ تواند هنگام استفاده از رنگ مو از شامپوهای مخصوص موهای خشک رنگ شده استفاده کند.

شامپوهای کراتینه و مغذی در بازار وجود دارد که آن‌ ها را با استفاده از روغن ارگان یا جوانه گندم تولید می ‌کند که باعث می‌ شود موهای آسیب‌ دیده شما رطوبت کافی خود را بدست آورد.

 

ماسک مو

از دیگر محصولاتی که می ‌تواند برای موهای رنگ شده مناسب باشد ماسک مو مخصوص موهای خشک و آسیب ‌دیده است، در واقع موهای شما هنگام مواجه شدن با مواد شیمیایی همان‌ طور که گفته شد روغن طبیعی خود را از دست می‌ دهد، بنابراین باید محصولاتی را به‌ کار ببرید که روغن مورد نیاز موها را دارا باشد.

به طور کلی یکی از محصولات مویی روتین مراقبتی موهای رنگ شده ماسک است که به تقویت موهای شما کمک می‌ کند گ، در واقع ماسک موهایی که در بازار وجود دارد به تثبیت رنگ موی شما کمک می ‌کند و در مقابل از دید کدر شدن مو جلوگیری خواهد کرد.

 

روغن

 زمانی ‌که با موهایی آسیب‌ دیده و شکننده مواجه می‌ شوید روش‌های خانگی ساده‌ ای وجود دارد که می ‌تواند به شما کمک کند به درمان موهای خود بپردازید، در واقع روغن داغ هنگام استفاده از محصولات شیمیایی چون رنگ و دکلره باعث می‌ شود که درخشندگی موهای شما دوباره احیا شود، از طرفی دقت داشته باشید که روغن داغ را بر روی موهای تمیز و نمدار بمالید سپس موی خود را با کلاه پوشش دهید.

استفاده از سشوار یا نشستن زیر نور خورشید کمک می ‌کند که مواد مغذی روغن ها به راحتی به موهای شما برسد و بعد از شستشو متوجه تغییرات حاصله خواهید بود.

 

استفاده از نرم کننده‌ های قوی

با توجه به این‌ که استفاده از رنگ مو باعث خشکی بیش ‌از حد موها می‌ شود باید همیشه از یک منبع بسیار قوی برای حفظ رطوبت موهای خود استفاده نمایید. لازم به ذکر است که بگوییم هنگام ترمیم موهای آسیب ‌دیده باید نرم کننده های قوی و ماسک موهای مغذی مورد استفاده قرار گیرند تا برای مدت طولانی بر روی ساقه مو باقی بمانند.

ماسک موی بدون آبکشی یا نرم کننده هایی که مورد استفاده قرار می‌ گیرند مواد لازم را برای تقویت موهای شما دارا هستند و آبرسانی را به ‌خوبی انجام می‌ دهد، اما دقت داشته باشید که اگر بعد از مصرف نرم کننده پوست سر شما چرب می‌ شود باید به انتخاب محصولاتی بپردازید که مخصوص موهای چرب هستند و بر عکس این موضوع هم صدق می کند.

نگهداری از موهای رنگ شده

نحوه تثبیت و حفظ رنگ مئهای رنگ شده

اگر شما هم از دسته افرادی است که به ‌صورت مکرر موهای خود را رنگ می زنید یا رنگ موهای فانتزی را برای زیبایی ظاهر خود به‌ کار می ‌برید بدون شک با موهای خشک و شکننده مواجه خواهید بود، در واقع همان‌ طور که گفته شد مواد شیمیایی می‌ تواند رطوبت طبیعی مو را از بین ببرد که در نتیجه باعث دهیدراته شدن مو می شود به‌ همین علت در ادامه مطالب مراحلی از روتین مراقبتی موهای رنگ شده را برای شما بیان می‌ کنیم که از آسیب به موهای خود جلوگیری نمایید.

کاهش استفاده از دستگاه‌ های حرارتی

موهایی که رنگ می‌ شوند نسبت ‌به موهای طبیعی شکننده تر هستند، بنابراین باید هنگام استفاده از سشوار، اتو مو و ... نهایت دقت را به ‌کار ببرید به‌ عنوان مثال هنگام استفاده از سشوار یا اتو مو درجه حرارت آن‌ ها را بسیار پایین آورید، زیرا آسیبی که محصولات حرارتی به موهای شما وارد می ‌کنند ممکن است برگشت ‌‌ناپذیر باشند.

تحت شرایط بالا به‌ مرور زمان تار موهای شما ضعیف و شکننده می شود، بنابراین سعی کنید که در طول هفته تنها یک ‌بار از دستگاه‌ های حرارتی استفاده کنید و محصولات مویی مراقبت از موهای رنگ شده را در روتین روزانه خود قرار دهید.

کوتاه کردن نوک موها

مراقبت موهای رنگ شده

داشتن موخوره حتی برای افرادی که از محصولات شیمیایی چون رنگ مو استفاده نمی‌ کنند کاملا طبیعی است که حالت موهای شما را ناخوشایند می ‌کند، بنابراین حتی اگر زمان رنگ زدن موهای خود تار موهای شما شکننده شود و دچار موخوره شوید می‌ توانید به‌ صورت منظم نوک موها را کوتاه کنید تا با موهایی سالم و خوش حالت مواجه شوید.

جلوگیری از آسیب دیدن موها

در طول روز ممکن است با مواد شیمیایی بسیاری سروکار داشته باشید، بنابراین اگر این مواد با موی رنگ شده شما تماس پیدا کند می‌ تواند آسیب‌ های جدی را به مو وارد کند، در نتیجه بهتر است که با استفاده از روتین مراقبتی موهای رنگ شده و محافظت لازم را انجام دهید، به‌ عنوان مثال اگر قرار است مدت زمان زیادی زیر نور خورشید باشید حتما از یک کلاه مناسب برای محافظت موهای خود استفاده کنید.

استفاده محدود از شامپو

استفاده محدود از شامپو

یکی از نکات مهمی که به ماندگاری و سالم ماندن موهای شما کمک می ‌کند این است که علاوه‌ بر استفاده از شامپوهای روزانه مخصوص موهای رنگ شده، موهای خود را کمتر بشویید تا ماندگاری رنگ مو بیشتر شود.

شستشوی مو با آب ولرم

براساس اطلاعاتی که وجود دارد می‌ توان گفت که شستن موها با آب داغ باعث از بین رفتن کوتیکول مو و کدر شدن رنگ موها خواهد شد، بنابراین زمانی ‌که کوتیکول مو از بین رود مولکول‌ها سریعا فرار می‌ کنند که در نتیجه با موهای خشک و شکننده مواجه خواهید بود.

استفاده از نرم کننده‌ های بدون آبکشی همان ‌طور که گفته شد در بلند مدت تاثیر بسیار زیادی برای رطوبت رسانی موهای شما دارد، اما دقت داشته باشید که برای رطوبت رسانی قوی باید حتما از محصولات نرم‌ کننده ای استفاده کنید که نیازی به آبکشی ندارند، چرا که به‌ راحتی می ‌تواند موهای شما را در برابر حرارت محافظت کند، در واقع ماده ای که درون این محصولات وجود دارد یک لایه محافظتی را بر روی موهای شما ایجاد می کند و از وز شدن مو جلوگیری خواهد کرد.

نکات مهم درباره موی رنگ شده

مراقبت موهای رنگ شده

بسیاری از خانم ‌ها از رنگ مو برای جذابیت ظاهر خود استفاده می کنند، اما اگر به ‌صورت مداوم این کار زا تکرار کنید ممکن است آسیب‌ هایی به موی شما وارد شود، اما نباید نگران این موضوع باشید زیرا هر صدمه و آسیبی راه ‌حلی برای درمان دارد مانند استفاده از روتین مراقبت از موهای رنگ شده که در ادامه نگرانی هایی که هنگام رنگ زدن مو برای افراد رخ می ‌دهد را بیان می‌ کنیم.

ضعف و شکنندگی مو

اگر بعد از این‌ که از سالن‌ های زیبایی خارج شدید و رنگ موی مناسبی را برای موهای خود استفاده کردید از هیچ‌ گونه محصولات مراقبتی برای موی خود کمک نگیرید بدون شک بعد از گذشت مدت زمانی پشیمان خواهید شد، چرا که اگر با استفاده از محصولات مرغوب برای بازگرداندن سلامت موهای خود تلاش کنید بدون شک موهای شما از قبل از رنگ شدن هم زیباتر به‌ نظر می ‌رسد علاوه‌ بر این باید حتما موهای خود را آبرسانی کنید.

به عنوان مثال اگر احساس می ‌کنند که پوست سر شما خیلی زود چرب می شود می‌ توانید نرم کننده یا روغن را فقط به قسمت‌ های انتهایی مو بزنید و برعکس اگر با پوست خشک موجه هستید می ‌توانید مرطوب کننده را از ریشه تا انتهای ساقه مو استفاده کنید.

کدر شدن رنگ مو

از نکات مهمی که بسیاری از خانم‌ ها هنگام استفاده از رنگ ممکن است ان را مدنظر قرار دهند این است که  بعد از مدت زمانی رنگ مو از بین نی رود یا این‌ که کدر می شود در واقع باید بگوییم رنگ موها دائمی نیستند، اما می‌ توانید با استفاده از محصولات موی مراقبتی برای موهای رنگ شده و دوری از آب گرم تا حد زیادی از رنگ موهای خود محافظت کنید.

هیچ‌ وقت این موضوع را فراموش نکنید که هر محصولی که بتواند کوتیکول ساقه مو شما را باز کنم به راحتی باعث از بین رفتن رنگ مو هم می شود.

مقاله های مکمل و مرتبط

روتین مراقبت از مو چیست و چه کاربردی دارد؟

حتما می دانید که مو ها چقدر می توانند بر روی ظاهر افراد تأثیر گذار باشند. به همین دلیل است

1402-08-12
0
روتین مراقبتی مو برای موهای خشک و آسیب ‌دیده

هر فردی ممکن است در طول زندگی با موهای خشک مواجه شود و بدون شک اگر شما هم این تجربه

1402-08-16
0
روتین مراقبتی مو برای موهای چرب

مراقبت از مو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به ‌خصوص اگر با موهای چرب مواجهه باشید باید با استفاده

1402-08-20
0
روتین مراقبتی مو برای انواع موهای فر

اگر شما هم از موهای فر برخوردار هستید بدون شک متوجه خواهید شد که نگهداری از آن اصلا کار راحتی

1402-08-24
0
روتین مراقبتی مو برای موهای دکلره شده و هایلایت شده

یکی از راهکارهای مناسبی که برای ایجاد تغییر ظاهری مدنظر خانم ها قرار دارد دکلره و هایلایت کردن موها می

1402-08-28
0
روتین مراقبتی مو برای موهای کراتین شده

بسیاری از افرادی که با موهایی وز مواجه هستند معمولا به کراتینه کردن موهای خود می پردازند. اگر شما هم

1402-09-09
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
فروشگاه
حساب کاربری من