وبلاگ

Home » وبلاگ » چجوری عطر مورد علاقه ام را پیدا کنم

چجوری عطر مورد علاقه ام را پیدا کنم

پیدا کردن عطر مورد علاقه و سلیقه
فهرست مطالب

هر فردی برای خرید عطر با دنیای شگفت ‌انگیز و جذابی مواجه است و با استشمام آن‌ ها به سوی تجربه‌ های لذت ‌بخش می‌ روند، در واقع جادوی عطر در هر فصل از سال می ‌تواند باعث تولید این بوی خوشایند شود و هر فرد شیک ‌پوشی هم معمولا دوست دارد که توجه دیگران را به سوی خود جلب کند.

بهترین راهکار و سریع‌ ترین راه برای جلب توجه دیگران نسبت ‌به خود داشتن یک عطر با رایحه مناسب می‌ باشد، بنابراین بسیاری از افراد شاید همیشه این سوال را از خود بپرسند که چه نوع عطری را برای خود انتخاب کنم یا برای پیدا کردن عطر مورد علاقه چه کار کنم؟ که در پاسخ به این سوال باید بگوییم نکات زیادی وجود دارد کمک می‌ کند شما عطر مناسب خود را خریداری کنید.

دقت داشته باشید که هر فردی باید متناسب با فصلی که درون آن قرار دارد می تواند رایحه های مختلفی را به ‌کار ببرد تا احساس خوشایندی را برای دیگران ایجاد کند به ‌همین علت در ادامه‌ مطالب قصد داریم اطلاعات مناسبی را در مورد نحوه پیدا کردن عطرهای مناسب سلیقه شما و انواع عطر در اختیار شما قرار می دهیم.

انواع عطر بر اساس غلظت

انواع غلظت عطر

همان ‌طور که متوجه هستید عطرهای متفاوتی در بازار وجود دارد که هر کدام از لحاظ ماندگاری و غلظت با هم تفاوت دارند، بنابراین باید بگوییم که عطرها را در دسته ‌بندی های مختلفی چون پرفیوم، ادوپرفیوم، ادوتویلت، ادکلن و اوفرش قرار می‌ دهند که هر فردی با توجه به بودجه ‌ای که دارد عطر مناسب خود را خریداری می کند.

پرفیوم

پرفیوم

از بین دسته‌ بندی ‌هایی که برای عطر وجود دارد می ‌توان به پرفیوم را نام برد که ماندگاری زیادی دارند و دلیل آن ‌هم استفاده از غلظت بالای عصاره عطر می ‌باشد در واقع عصاره خالصی که برای این دسته استفاده می‌ شود حدود ۴۰ درصد می‌ باشد که آن‌ را در دسته گران‌ قیمت‌ ترین عطرها قرار می ‌دهد.

برای پیدا کردن بهترین عطر مناسب سلیقه خود می توانید پرفیوم را انتخاب کنید چون ماندگاری آن ها بین ۶ تا ۸ ساعت می باشد. اگر شما هم در دسته‌ افرادی قرار دارید که به الکل حساسیت دارید بهتر است از پرفیوم استفاده نمایید، چرا که مقدار کمی الکل برای آن‌ ها به ‌کار برده‌ اند.

ادوپرفیوم

ادو پرفیوم

از میان دسته‌ بندی عطرها می‌ توان ادوپرفیوم ها را نام برد که عطری میان رده است و غلظت متوسطی برای آن در نظر گرفته ‌اند. میزان عصاره ای که برای ادوپرفیوم به‌ کار می ‌برند ۲۰ درصد می‌ باشد و از قیمت بهتری هم نسبت ‌به عطرهای پرفیوم برخوردار هستند.

هر فردی می ‌تواند در طول روز از این عطر استفاده کند و برای افرادی که دارای پوست خشک هستند گزینه مناسبی بشمار می ‌رود، چرا که از درصد الکل کمتری برای آن ها استفاده می ‌شود.

ادوتویلت

ادو تویلت

ادوتویلت یکی از محبوب ‌ترین نوع عطرها در تمام دنیا معرفی می شود، چرا که از ماندگاری متوسطی برخوردار است و با توجه به غلظتی که برای آن به‌ کار برده ‌اند نسبت ‌به دسته‌ های دیگر قیمت کمتری دارند و افراد زیادی از آن‌ ها استفاده می‌ کنند، اما باید بگوییم که درصد الکلی که برای ادوتویلت استفاده می ‌شود نسبت ‌به دسته ‌های دیگر بسیار بیشتر است و افرادی که از ادوتویلت استفاده می کنند باید آن‌ ها را در طول روز چندین بار استفاده کنند.

ادکلن

ادکلن

به گفته کارشناسان ادکلن و عطر با هم تفاوت دارد، چرا که عطر به عصاره‌ خالص گفته می ‌شود که از مواد مختلفی آن را تهیه می ‌کنند و ادکلن خود فرمولی برای ساخت دارد از این ‌رو باید بگوییم که بیشتر رایحه ‌های مردانه را برای تولید ادکلن ها به‌ کار می‌ برند و در بین آقایان از محبوبیت بسیاری هم برخوردار است.

از طرفی زمان پیدا کردن بهترین عطر مورد علاقه خود دقت کنید که ادکلن در بطری ‌های بزرگ تولید می ‌شود، اما مقرون به ‌صرفه نیستند چون از میزان الکل زیادی برای آن‌ ها استفاده می ‌شود و برای این ‌که ماندگاری آن ها زیاد باشد باید هر چند ساعت یک ‌بار آن‌ ها را تمدید کنید.

اوفرش

او فرش

اوفرش آخرین دسته از عطرهایی است که استفاده‌ کنندگان از عطر می‌ تواند خریداری کند، در واقع برای تولید این نوع عطر از ۳ درصد ماده معطر استفاده می ‌شود که همین موضوع باعث ماندگاری بسیار پایین آن‌ ها خواهد شد، از طرفی باید بگوییم که برای تولید اوفرش به‌ جای الکل از آب استفاده می‌ شود.

نکات مهم پیدا کردن عطر مورد علاقه

عطر مورد علاقه

هر شخصی احساس ، رفتار، شخصیت و اخلاق منحصر به‌ فرد خود را دارد و با توجه به این می توان گفت پوشش و استایل افراد با هم متفاوت است، حتی اگر می خواهید بهترین عطر مورد علاقه خود را پیدا کنید باید در مرحله اول رایحه های گفته شده را بشناسید سپس  نکاتی را برای شما ذکر می‌ کنیم که کمک می‌ کند عطر مورد علاقه خود را بیابید.

کشف شخصیت

المان شخصیت در پیدا کردن عطر مورد علاقه

همان ‌گونه که نوع لباس پوشیدن افراد، رنگ رژ لب، استایل و ... می ‌توانند روحیات و شخصیت شما را نشان دهند رایحه عطری هم که انتخاب می‌ کنید کاملا شخصیت شما را برای دیگران معرفی خواهد کرد، از طرفی داشتن عطر امضا راهی برای نشان‌ دادن شخصیت است.

البته متخصصان عقیده دارند برای‌ اینکه روحیه خود را تقویت کنید می‌ توانید با رایحه‌ های همیشگی عطرها بازی کنید، در واقع هنگام خرید عطر مردانه و زنانه اگر فردی خجالتی باشید باید به ‌دنبال راهی بگردید که بتواند شما را اجتماعی نشان دهد به این صورت به‌ راحتی بدون هیچ‌ گونه حرفی می توانید توجه دیگران را به خود جلب کند و به صورت ناخودآگاه آن شخص به فردی اجتماعی تبدیل خواهد شد.

کشف فصل و غذا مورد علاقه

المان فصل و غذای مورد علاقه در پیدا کردن عطر مناسب سلیقه

طبق تحقیقاتی که انجام ‌شده می‌ توان گفت ۸۰ درصد از افراد نسبت ‌به طعم غذاها و خوراکی ‌ها حس بویایی خود را تشخیص می‌ دهند به‌ همین علت زمانی ‌که فردی سرما بخورد نمی‌ تواند بو و طعم غذا را متوجه شود، در واقع طعم مورد علاقه هر فرد نشان‌ دهنده بویی است که دوست دارد در نتیجه عطرها را هم می‌ توانید با توجه به طعم غذایی که دوست دارید انتخاب کنید.

از طرفی فصل ‌هایی هم که مورد علاقه شما است می ‌تواند رایحه ‌هایی را که با سلایق شما ارتباط دارد پیدا کنید به‌ عنوان مثال افرادی که عاشق فصل تابستان هستند معمولا از رایحه های خنک ساحلی لذت می ‌برند، بنابراین می توانید هنگام خرید عطر زنانه و مردانه رایحه های خنک را انتخاب کنید.

امتحان رایحه جدید

المان رایحه در پیدا کردن عطر مناسب سلیقه

یکی از موضوعات مهمی که در زندگی وجود دارد این است که ذائقه شخصی افراد تغییر می کند و علاقه به رایحه‌ های عطر هم متفاوت می ‌شود، بنابراین در هر سنی که هستید رایحه جدیدی را امتحان کنید ببینید به آن علاقه دارید یا خیر؟ به‌ عنوان مثال در هوای گرم ممکن است یک رایحه حال شما را خوب کند و در هوای سرد رایحه دیگری به شما حس خوبی دهد، بنابراین باید چندین چند نوع عطر را امتحان کنید تا به علاقه خود پی ببرید.

در نظر گرفتن سن

المان سن در پیدا کردن عطر مناسب سلیقه

بسیاری از افراد ممکن است در سنین جوانی و نوجوانی عاشق یک رایحه عطر باشند و با افزایش سن علایق آن ‌ها تغییر کند یعنی مرور زمان می‌ تواند بر روی تمامی موارد تاثیر داشته باشد. به عنوان مثال اگر فردی در ایام جوانی به رایحه شیرین علاقه داشته باشد ممکن است با بالا رفتن سن رایحه های تلخ را ترجیح دهد، بنابراین برای پیدا کردن عطر مورد علاقه خود باید زمانی ‌که سنتان به ۲۰ سال رسید رایحه فانتزی و رؤیایی خود را انتخاب کنید اما زمانی‌ که به سن پختگی می‌ رسید از رایحه های رسم و جدی استفاده نمایید.

در نظر گرفتن استایل

المان استایل در پیدا کردن عطر مناسب سلیقه

هر فردی باید با توجه به استایل و نوع پوششی که دارد ملزومات خود را خریداری کند. در واقع شما برای خرید عطر باید به این موضوع دقت داشته باشید که اگر استایل کلاسیک دارید به ‌هیچ‌ وجه از عطرهای پرشور و هیجان استفاده نکنید، چرا که این نوع عطرها برای دورهمی ‌های دوستانه مناسب هستند و برای نشان‌ دادن بهترین نسخه از شخصیت خود باید حتما در مراسم رسمی و دیدار با دوستان خود عطر متفاوتی را بکار ببرید.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
فروشگاه
حساب کاربری من